Srovnání schodišť

Vybíráte správné schodiště pro váš projekt, ale nejste si jisti, ke které z dostupných variant se přiklonit? Pro snazší volbu jsme pro vás připravili srovnání některých charakteristických vlastností schodišť z nerezu, dřevěných schodišť a betonových schodišť, jejichž kladné stránky i případné nevýhody jsou nejvhodnější pro různé situace a preference.

Dřevěná schodiště

Klasická a dobře známá jsou schodiště ze dřeva, která nalézají široké využití v mnoha typech prostor. Dřevěná varianta především tolik nezatíží vaši peněženku, jakožto levnější řešení má ale svou nevýhodu. Klient musí být připraven na to, že dřevěné schody občas zavržou.

Nerezová schodiště

Velmi moderní alternativou dřevěným schodům jsou schodiště nerezová, která nabízí luxusní a reprezentativní vzhled a představují velmi elegantní řešení. Jejich základní materiál - tedy nerezová ocel - se vyznačuje nadstandardní odolností, jež propůjčuje schodišti dlouhou životnost. Za tuto kvalitu je však nutno si připlatit, a tak jsou schodiště cenově náročnější.

Betonová schodiště

Třetí možností jsou schodiště betonová. Jejich jednoznačnou předností, zvláště ve srovnání s tradičním dřevem, je velmi vysoká odolnost a pevnost - pokud jsou pro vás tedy tyto vlastnosti zásadní, betonové schodiště by bylo ideální volbou. Důležité je však mít na paměti, že schodiště je nutno navíc opatřit nášlapy, což se může jevit jako drobná nevýhoda.

Každá z uvedených variant má své výhody i nevýhody a záleží pouze na vás a vašem projektu, který z materiálů nejlépe uspokojí vaše konkrétní požadavky a představy. Prohlédněte si naši nabídku kvalitních a elegantních schodišť a neváhejte využít kontaktních údajů na našich stránkách, můžeme-li vám poskytnout radu s výběrem optimálního řešení.

NAHORU