ZÁBRADLÍ EXTERIÉROVÁ

Exteriérová schodišťová zábradlí musí splňovat v první řadě bezpečnostní požadavky, v neposlední řadě pak plní estetickou funkci, která dotváří celkový vzhled, ať už se jedná o balkony, lodžie, terasy, vchody do domu, okna, zahrady, náměstí, venkovní schodiště, nebo nájezdové rampy a podobně. Kombinací nerezového materiálu, skla, dřeva či pozinku jsme schopni nabídnout vhodnou variantu, tak aby splnila i ty nejnáročnější požadavky na funkčnost, živnost, design a snadnou údržbu.

NEZÁVAZNĚ POPTAT

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Venkovní zábradlí - více o tématu

K výrobě exteriérového zábradlí a je jedno zda-li jde o zábradlí na schody, balkón nebo terasu, používáme zpravidla nerezové profily (kruhové, hranaté) v různé povrchové úpravě (leštěné, broušené, kartáčované) a kombinujeme jej s dřevem v přírodním, nebo mořeném provedení. Na skleněné výplně pak používáme lepené bezpečnostní sklo, případně kalené sklo v různé úpravě povrchu (čiré, mléčné, s potiskem, kouřové, barevné). Pro zábradlí v prostoru bazénu je nutné použít nerezovou ocel odolnou proti agresivnímu prostředí (pokud je voda udržovaná chemickými prostředky). Dále také vyrábíme zábradlí z pozinku, které je vyrobeno z oceli a je opatřeno žárovým zinkem, a tím je chráněno před vlivy počasí. Pozinkované zábradlí se nemusí natírat a nezrezne.

Zábradlí na venkovní schodiště

Na venkovní schodiště se montují zábradlí různých materiálů a typů, záleží na jeho použití. Jiné materiály použijeme na zábradlí pro únikové požární schodiště, jiné zase pro zábradlí ke schodišti vedoucí na balkon, nebo terasu, nebo například k domu. Nicméně základem je ve většině případů nerezová ocel, v různých povrchových úpravách. Případně je možné použít dřevěnou konstrukci. Co se týká výplně, tak zde záleží na přáních klienta, případně požadavků na vlastnosti zábradlí. Z materiálů je na výběr opět nerez, sklo, nebo dřevo.

Balkonové zábradlí

Více informací se dozvíte v sekci Balkonové zábradlí.

Zábradlí na francouzská okna

Více informací se dozvíte v sekci Zábradlí na francouzská okna.

Terasové zábradlí

Více informací se dozvíte v sekci Terasové zábradlí.

Další možnosti

Venkovní zábradlí je možné použít více způsoby, než je uvedeno výše. Vyráběli a montovali jsme zábradlí na střechu, zábradlí na zahrady, nebo zábradlí pro nájezdové rampy, které splňují vyhlášku ministerstva pro místní rozvoj č. 398/2009 Sb.

Venkovní zábradlí - údržba

Údržba uvedených materiálů je velmi jednoduchá, stačí otírání vlhkým hadrem, v případě skla a dřeva. Na nerezové materiály je pak vhodnější ještě použít speciální spreje, které povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů. Skleněné plochy lze dále opatřit ze stejného důvodu přípravkem na bázi nanotechnologie.

Venkovní zábradlí - realizace

Proces realizace zakázky začíná většinou hrubou představou investora, na kterou reagujeme předběžnou cenovou nabídkou, pokud vyhovuje, přijedeme zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení v součinnosti s investorem či architektem, vytvoříme výkresy, upřesníme cenu a podepíšeme smlouvu. Výroba s montáží se pohybuje cca 2-6 týdnů. Cenové rozpětí je z důvodu rozličných materiálů a konstrukcí velmi široké. Vzhledem k vyšším požadavkům na odolnost materiálů, je cena mírně vyšší, než v případě vnitřního zábradlí námi vyráběná zábradlí se pohybují od 6 500,-Kč za běžný metr.

Další naše realizace schodišťového zábradlí naleznete v sekci Interiérová zábradlí. S venkovním zábradlím úzce souvisí i venkovní schody, naše realizace si můžete, prohlédnou v naší fotogalerii, více se dozvíte zde: Venkovní schody.

Orientační ceník řešení

ZE 2 ZE 2 – 6 800,-Kč/bm + DPH
ZE 22 ZE 22 – 7 800,- Kč/bm + DPH
ZE 47 ZE 47 – 7 200,- Kč/bm + DPH
ZE 53 ZE 53 – 7 500,- Kč/bm + DPH
ZE 20 ZE 20 – 6 500,- Kč/bm + DPH
NAHORU