SCHODIŠTĚ BOČNICOVÁ

Pro bočnicové schodiště jsou typickým konstrukčním prvkem pásy dřeva nebo oceli - respektive bočnice či také schodnice - umístěné na stranách, do nichž jsou zasazeny jednotlivé nášlapy, tedy schody. Bočnice tak tvoří nosnou soustavu pro celé schodiště, jemuž dominuje dřevo, nerez nebo také sklo. Bočnicové schodiště poskytuje dostatek prostoru pro důmyslný a nevšední design a je tedy vkusným funkčním a estetickým doplňkem do jakéhokoli interiéru.

NEZÁVAZNĚ POPTAT

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více informací k točitým schodištím

Bočnicové schody - údržba

Údržba výše uvedených materiálů je velmi jednoduchá, stačí pravidelné otírání schodů vlhkým hadrem, v případě nerezových materiálů je vhodné použít ještě speciální spreje, které povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů. Dřevěné stupně je možno v případě voskování po několika letech znovu napustit, je třeba se vyhnout mechanickému poškození (např. odírání kamínky na botách). Z toho důvodu nejsou nejvhodnější do komerčních prostor, nebo je třeba počítat s častějším obnovením opotřebovaného laku, což je poměrně náročné (strhnutí starého, nové lakování, schnutí).

Bočnicové schody - realizace

Proces realizace zakázky začíná většinou hrubou představou investora, na kterou reagujeme předběžnou cenovou nabídkou. Po schválení nabídky přijedeme zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení bočnicových schodů v součinnosti s investorem či architektem, vytvoříme výkresy, upřesníme cenu a podepíšeme smlouvu. Výroba s montáží se pohybuje cca 6-8 týdnů. Bočnicová schodiště jsou vyráběna v poměrně širokém cenovém rozpětí z důvodu rozličných materiálů a konstrukcí.

O společnosti K.M.K. Design

Schodiště a zábradlí vytváříme již od roku 2001. Klademe velký důraz na kvalitu zpracování a designovou stránku našich výrobků. Více informací o nás naleznete na hlavní straně.

Orientační ceník řešení

SB3 125 000,-Kč + DPH včetně zábradlí

Kompletní ceník schodiště >>

NAHORU