SCHODIŠTĚ SAMONOSNÁ

Nezávazně poptat »

  • Zašlete nám nezávaznou poptávku.
  • Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více informací k samonosným schodištím

Hlavní výhodou samonosného schodiště (někdy se také můžete setkat s výrazem výnášená schodiště) je, že pro něj není potřeba budovat podpěrnou konstrukci a díky tomu se snadněji dokáže přizpůsobit prostoru, ve kterém má být umístěno. K samonosným schodům je možné zvolit nášlapy různých materiálů. Nejčastěji se k výrobě schodišťových stupňů používá vysušené lepené tvrdé dřevěné masivní materiály, obykle to je buk a dub (popř. dle požadavků zákazníka je možné použít další tvrdé dřeviny, nebo exotická dřeva jako je merbau a další). Měkké dřevo jako je např. smrk, bříza se brzy opotřebuje a nevyplatí se proto pro námi vyráběná schodiště. V případě dřeva je potřeba ještě vybrat mezi různými povrchovými úpravami. Základní je přírodní podoba, upravená pouze lakováním, či voskováním. Dále pak mořením do různých odstínů, nebo bělením apod. Z dalších materiálů vhodných pro vynášené schody je možné použít například mramor, umělým kámen, sklo, pororošty, nebo plech v různém protiskluzovém provedení. Spojovací vynášecí prvky vyrábíme většinou z nerezové oceli, pro povrchovou úpravu používáme brus, lesk, nebo barevné práškování oceli.

Samonosné schody - realizace

Údržba uvedených materiálů je velmi jednoduchá, obvykle stačí otírání vlhkým hadrem, v případě nerezových materiálů je vhodné používat speciální spreje, které povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů. Dřevěné stupně je možno v případě voskování po několika letech znovu napustit, je třeba se vyhnout mechanickému poškození, odírání kamínky na botách, z toho důvodu nejsou nejvhodnější do komerčních prostor, nebo je třeba počítat s častějším obnovením opotřebovaného laku, což je poměrně náročné (strhnutí starého, nové lakování, schnutí).

Samonosné schody - realizece

Proces realizace zakázky začíná většinou hrubou představou investora, na kterou reagujeme předběžnou cenovou nabídkou, pokud vyhovuje, přijedeme zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení v součinnosti s investorem či architektem, vytvoříme výkresy, upřesníme cenu a podepíšeme smlouvu. Výroba s montáží se pohybuje cca 6 – 8 týdnů.

Samonosné schodiště - cena

Cenové rozpětí je z důvodu rozličných materiálů a konstrukcí velmi široké, námi vyráběná schodiště se pohybují od 60 000,- Kč bez zábradlí.

Doporučujeme navštívit i ostatní naše sekce, kde naleznete další druhy námi vyráběných schodišť. Zejména Kombinované schody a Venkovní schody.

Orientační ceník řešení

  • SSA18
  • 85 000,-Kč + DPH
  • SSA27
  • 98 000,- Kč + DPH včetně zábradlí
  • SSA16
  • 128 000,- Kč + DPH včetně zábradlí

Kompletní ceník schodiště >>