SCHODIŠTĚ NEREZOVÁ

Nezávazně poptat »

  • Zašlete nám nezávaznou poptávku.
  • Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více informací k nerezovým schodištím

Při výrobě nerezových schodišť se podle přání zákazníka používá různá povrchová úprava nerezové oceli - broušení, kartáčování, či leštění. Pro samotné schodišťové stupně používáme nejčastěji dřevo, možné je však použít i sklo, nerezovou ocel, nebo umělý kámen, v případě venkovního schodiště. Pro výrobu dřevěných stupnic používáme vysušené lepené tvrdé masivní materiály jako je buk, nebo dub a další (popř. na přání zákazníka lze použít některá exotická dřeva, například Merbau, Acacia, Hevea, Iroko a další). Co se týká dřeva, i zde se nabízí různá povrchová úprava, jak přírodní podoba upravená pouze lakováním, či voskováním, tak upravené mořením do různých odstínů, nebo bělením apod. Nerezovou konstrukci je dále možné kombinovat se skleněnými stupni, které se vyrábějí z lepených vrstev skla, z nichž horní část je kalená, případně opatřená protiskluzovým potiskem. Jako stupně lze použít i lepený umělý kámen (Technistone), případně mohou být stupně nerezové.

Nerezové schody - údržba

Údržba uvedených materiálů je velmi jednoduchá, stačí pravidelně otírat schody vlhkým hadrem a na nerezové materiály je pak vhodné použít speciální spreje, které povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů. Dřevěné stupně je možno v případě voskování po několika letech znovu napustit a zachovat tak jejich vlastnosti a vzhled. Je však třeba se vyhnout mechanickému poškození, jako je odírání kamínky v podrážkách bot. Z tohoto důvodu nejsou nejvhodnější do komerčních prostor, anebo se pak musí počítat s častějším obnovováním opotřebovaného laku, což je poměrně náročné (strhnutí starého, nové lakování, schnutí).

Nerezové schody - realizace

Proces realizace zakázky začíná většinou hrubou představou investora, na kterou reagujeme předběžnou cenovou nabídkou, pokud vyhovuje, přijedeme zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení v součinnosti s investorem či architektem, vytvoříme výkresy, upřesníme cenu a podepíšeme smlouvu. Výroba nerezových schodišť patří k náročným zakázkám, proto se doba realizace pohybuje v řádu několika měsíců.

Nerezové schody - cena

Cena nerezové konstrukce s dřevěnými nášlapy se pohybuje od 180 000,- Kč bez zábradlí, při použití skleněných nášlapů začíná cena od 350 000,- Kč. Záruční doba je standardně 36 měsíců.

Ideálním doplňkem pro tento typ schodiště je nerezové zábradlí. Pokud vás zaujala nerezová schodiště, doporučujeme podívat se i do sekce Skleněná schodiště, kde najdete další luxusní realizace.

Orientační ceník řešení

  • SN2
  • 450 000,-Kč + DPH včetně zábradlí
  • SN1
  • 286 000,- Kč + DPH včetně zábradlí

Kompletní ceník schodiště >>